Jakość masażu w jacuzzi zależy głównie od dysz

To stwierdzenie wydaje się dosyć banalne i ogólne, jest jednak w 100% prawdziwe. Kiedy pojawia się w głowie pomysł na pierwsze spa, jednym z czynników, który klienci biorą pod uwagę są właśnie dysze odpowiedzialne za hydromasaż.

Naturalnie myślą wtedy o ilości dysz. Więcej dysz – lepszy masaż prawda? Nie do końca. Na rynku nie jesteśmy samotną wyspą – są inni producenci, którzy prześcigają się w ilości dysz w wannie. Ale w hydromasażu nie chodzi o ich ilość, ale o jakość, zróżnicowanie, rozmieszczenie, unikalność i trwałość.

Ilość dysz
Są tacy producenci, którzy chwalą się setką dysz. „Nasza wanna ma najwięcej dysz na rynku”. Ok, ale czy przy tym ma więcej pomp lub silniejsze pompy. Chodzi tu o prostą fizykę. Im więcej „otworów” przez które wypada strumień wody, tym pompa generująca ciśnienie powinna być większa lub powinno być ich więcej, aby masaż spełniał swoją rolę, miał wystarczająca dla terapeutycznego celu intensywność i moc. Na co komu 100 dysz, które najzwyczajniej w świecie słabo masują. Parafrazując powiedzenie o wielkiej chmurze i małym deszczu – ze stu dyszy jacuzzi ledwo dyszy…

Jakość dysz
Duża ilość dysz niestety musi przełożyć się na ich jakość. Tak duża ilość porządnej jakości dysz znacząco podnosiłaby cenę wanny z hydromasażem, dlatego przy dużej ilości montuje się dysze o słabej jakości – wykonane z taniego plastiku, które dodatkowo mają w sobie masę ruchomych części, a to w dłuższej perspektywie korzystania i stałym kontakcie z wodą oznacza tylko kłopoty.

Zróżnicowanie dysz
Dla zobrazowania zastosujemy pewną, dość trafna analogię. Wyobraźmy sobie, że każde 4 dysze to 1 para rąk masażystów. Podstawowe pytanie początkującego przy korzystaniu z hydromasażu zwykle brzmi: ilu masażystów zatrudniasz? Załóżmy, że w ciągu jednej kąpieli skorzystasz ze wszystkich stanowisk, czyli wykorzystasz wszystkie 100 dysz. Mając 100 dysz możesz z dumą powiedzieć: 25 masażystów masuje moje ciało. Zastanówmy się nad tym przez chwilę. Czy ma dla Ciebie i twojego ciała znaczenie, że podczas jednej sesji masuje Cię 25 masażystów jednym rodzajem masażu, który robi dokładnie to samo? W ten sam sposób masuje duże partie mięśni i małe mięśnie. Z tą samą siłą i intensywnością masuje kark, szyję, uda, pośladki, łydki i dłonie. Jak będziesz się czuć po takim masażu?

W skutecznym hydromasażu chodzi o to, aby był zróżnicowany, a siła, intensywność i rodzaj masażu dopasowany był do poszczególnych partii mięśni i części ciała. Mówiąc wprost: lepiej zatrudnić na sesję w spa 6 różnorodnych masażystów, niż 25, którzy masują tak samo. Lepiej skorzystać ze specjalistów w masowaniu danej części ciała (od masażu delikatnego, rozluźniającego, po masaż intensywny, rozmasowujący zakwaszone treningiem mięśnie) niż wszystkie mięśnie traktować tym samym, jednostajnym rodzajem masażu. Dlatego pytanie doświadczonego użytkownika spa będzie bardziej złożone: ilu i jakich masażystów zatrudniasz?

Sundance Spas „zatrudniają” w swoich wannach „utalentowanych masażystów” o zróżnicowanych umiejętnościach. Masażystów o małych, delikatnie masujących dłoniach i masażystów o dużych silnych dłoniach do intensywnego masażu. Masażystów masujących głęboko i takich masujących powierzchownie. Masujących opuszkami palców i całymi dłońmi. Przykładowo Seria 880 ma do zaoferowania aż 9 rodzajów dysz, seria 680 – pięć rodzajów. Większość dysz jest opatentowana, tworzy inny strumień wody, co pozwala na zaproponowanie zróżnicowanego, wszechstronnego hydromasażu.

Rozmieszczenie dysz
No i pozostaje jeszcze kwestia rozmieszczenia dysz. W wannach spa nie chodzi o to, aby dysz było dużo i były gdzieś rozmieszczone, a najlepiej jeszcze, żeby to ładnie wyglądało. W wannie spa wszystko powinno być dobrze pomyślane. Dlatego specjaliści z Sundance Spas od dekad zatrudniają inżynierów i fizjoterapeutów w procesie projektowania i produkcji swoich dżakuzi. Tu nic nie dzieje się przypadkowo. Konkretne dysze rozmieszczone są w konkretnych miejscach po to, aby spełniały swoją rolę – działały dobroczynnie na punkty energetyczne rozmieszczone na naszym ciele, przynosiły ulgę, rozładowywały stres i napięcie, rozluźniały nasze ciało, pomagały się odprężyć i przyspieszyć regenerację.

Unikalność dysz
To stwierdzenie budzi zwykle lekki niepokój wśród konkurentów bo nikt nie ma tak unikalnych i tylu unikalnych dysz co Sundance Spas. Tylko w naszych wannach można skorzystać z masażu dyszami Fluidix, SilentAir i wieloma innymi. Wanna spa spełnia wiele funkcji, ale nie bez powodu na świecie utarło się przekonanie, że jeśli chodzi o jakość hydromasażu to lider jest jeden – mówisz masaż, myśli Sundance.

Trwałość dysz
Nie ma się tu co zbyt rozwodzić – im niej ruchomych, mechanicznych części tym lepiej. Inżynierowie Sundance Spas opracowali szereg patentów na to, aby dysze wprawiały wodę w ruch i generowały różne rodzaje masażu bez użycia ruchomych elementów, które w zetknięciu z woda mogą ulec awarii. Im mniej mechaniki i lepsze materiały użyte do produkcji, tym większa trwałości i jakość. Nie ukrywamy, że ma to swoje przełożenie na cenę.

Prawdziwy hydromasaż to nie tylko gili-gili wodą po pleckach. W samych bąbelkach nie ma nic złego, chodzi jedynie o to, aby świadomie wybrać najlepszą możliwą jakość hydromasażu. W tym celu warto „zatrudnić” najlepszych profesjonalistów na usługach Sundance Spas.