Taki mały, taki duży może korzystać ze spa – ergonomia w jacuzzi

Dobrze zaprojektowana wanna spa daje wiele radości i korzyści zdrowotnych. Pisaliśmy już o tym, jak ważna jest dobra jakość, zróżnicowanie i rozmieszczenie dysz. Na jakość hydromasażu, czy ogólniej korzystania ze spa ma również wpływ kształt niecki, wyprofilowanie siedzisk i rozmieszczenie poszczególnych stanowisk.

Nie da się oderwać dysz od kształtu siedziska. Rodzaj, kształt i funkcja dysz jeśli silnie związana z miejscem, w którym je osadzono. Dobrze zaprojektowana wanna spa oferuje różnorodność masażu dzięki różnorodnym stanowiskom masującym. Niecka przy tym musi być tak zaprojektowana, aby ze spa mogli korzystać ludzi niscy, wysocy i ludzie średniego wzrostu. Ludzi szczupli, ludzie „pełni” (tacy jak ja) i ludzie średniej budowy ciała.
Jak tego dokonać, żeby pogodzić te wszystkie funkcje, różnice rozmiarowe, a w tym samym czasie zapewnić, że siedzisko pozwoli utrzymać poprawną pozycję i równe rozłożenie wagi ciała podczas kąpieli? Dodatkowo trzeba pamiętać, że wanna spa ze względu na swoje przeznaczenie, środowisko i charakter „pracy” nie może mieć regulowanych „siedzeń”!

O to już zadbali inżynierowie i fizjoterapeuci Sundance Spas. W naszych wannach zarówno wielkości siedzisk, kąt oparcia siedziska oraz jego głębokość są starannie przemyślane. Ostatecznie chodzi o to, aby strumień wody i/lub powietrza nie wyrzucał nas z siedziska, a był kierowany w odpowiednie punkty na ciele. Nie wszyscy jednak mają takie same warunki stąd w poszczególnych seriach pojawiają się wanny o różnorodnym kształcie i wielkości.

Docelowa jakość korzystania i jak najlepsze doświadczenie użytkownikaabsolutnym priorytetem w projektowaniu konkretnych modeli wanien. Dlatego mamy wanny 3-4 osobowe, ale i takie w których komfortowo może korzystać 5-6 osób w jednym czasie. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do odpowiedniego wyprofilowania poszczególnych siedzisk, a w efekcie całej niecki. Nawet najwyższej jakości zróżnicowane dysze nie będą zapewniały komfortowego, wygodnego korzystania ze spa, jeśli siedzisko czy leżanka będą niewygodne, bo źle zaprojektowane i wykonane.

O wygodzie i komforcie korzystania można pisać wiele. Czytając to nie można jednak tego poczuć. Nie ma zatem lepszego sposobu na sprawdzenie prawdziwości naszych zapewnień niż kąpiel w wannie Sundance Spas i przekonanie się na własnej skórze.