Jeszcze kilkanaście lat temu zdecydowana większość z nas traktowała jacuzzi jako coś niezwykle ekskluzywnego i niedostępnego w kontekście użytkowania prywatnego. Cena tego typu urządzeń była bardzo wysoka i tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na taki wydatek. Z jacuzzi korzystaliśmy przy okazji wizyt w SPA, w hotelach, czy aquaparkach. Na szczęście zaczyna się to zmieniać i coraz więcej osób może sobie pozwolić na taki luksus we własnym ogrodzie. Jak zaaranżować tego typu urządzenie w ogrodzie? Na czym postawić jaccuzi zewnętrzne?
Jacuzzi ogrodowe całoroczne – zalety
Jakuzzi to nic innego, jak duża wanna z hydromasażem, inne określenie na tego typu urządzenia to także minibaseny spa. Początkowo montowane były głównie w domach, jakuzi w ogrodzie było popularne głównie za granicą, aż w końcu Polacy również zaczęli się do tego pomysłu przekonywać. Obecnie coraz więcej osób w naszym kraju odkrywa, jaką przyjemnością jest wygrzewanie się w gorącej wodzie z hydromasażem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury.
Dżakuzi na taras lub do ogrodu to świetny sposób zarówno na relaks po ciężkim dniu, jak i pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Korzystanie z tego urządzenia ma mnóstwo zalet, jednak do najistotniejszych należą te związane ze zdrowiem, jak poprawa krążenia, usprawnienie metabolizmu, czy poprawa kondycji skóry. To oczywiście nie wszystkie zdrowotne korzyści kąpieli w wannie SPA. Aby móc cieszyć się tą formą odpoczynku, należy spełnić jednak kilka warunków technicznych. Duże znaczenie ma również odpowiednia aranżacja, dzięki której pobyt w ogrodowym jacuzzi pozwoli nam przenieść się do zupełnie innego świata.
Jakie podłoże pod jacuzzi?
Decydując się na ustawienie jacuzzi w ogrodzie, musimy wybrać odpowiednie podłoże. Przede wszystkim musi być ono stabilne i odpowiednio wytrzymałe. Ciężar jacuzzi wypełnionego wodą to nawet 1,5 tony! Ustawienie tego urządzenia na nierównym terenie lub podatnym na wgniecenia może spowodować, że pompy masażu i filtracji będą gorzej pracować. W związku z tym możliwe jest również występowanie awarii. Dobrym rozwiązaniem jest więc ustawienie ogrodowej wanny SPA na utwardzonym gruncie, świetnie nadaje się do tego np. taras.
Ważną decyzją jest także to, czy jacuzzi ma znajdować się w zagłębieniu, czy nie. Urządzenie zagłębione w gruncie nie wymaga specjalnej obudowy, z drugiej strony konieczne jest doprowadzenie tam niezbędnych podzespołów.
Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, konieczne jest zasilanie elektryczne, ujęcie wody oraz odpływ kanalizacyjny.
Jacuzzi ogrodowe – aranżacje
Sposobów na aranżację dżacuzi w ogrodzie jest mnóstwo, wszystko zależy od naszego gustu i funduszy. Niezwykle atrakcyjnie w takiej scenerii prezentuje się jacuzzi ogrodowe drewniane, które w razie potrzeby można osłonić np. pergolą lub namiotem z zasłonami po bokach. Bardzo atrakcyjnie będzie się też prezentował drewniany płotek znajdujący się w pobliżu jakuzzi, na którym można ustawić świece lub powiesić lampki, uzyskując w ten sposób romantyczny klimat.
Nie zaleca się z kolei ustawiania minibasenu SPA w pobliżu drzew i krzewów, gdyż pyłki i opadające liście mogą zanieczyścić wodę.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu
Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy: