Jacuzzi ogrodowe zewnętrzne, całoroczne – zalety, wady

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Jacuzzi ogrodowe zewnętrzne, całoroczne – zalety, wady

kobieta w jacuzzi

Moda na jacuzzi przyszła do nas z zagranicy, przede wszystkim z USA. Jeszcze do niedawna jacuzzi zewnętrzne było w Polsce rzadkością, wiele osób pewnie uważało coś takiego za fanaberię i zbędny wydatek. Na szczęście podejście ludzi powoli się zmienia, a co najważniejsze, zmieniają się również nasze możliwości finansowe, dzięki czemu coraz więcej osób może pozwolić sobie na luksus w postaci minibasenu spa w ogrodzie. Czy takie urządzanie ma same zalety i jest polecane każdemu? W niniejszym artykule postaramy się przedstawić zarówno wady, jak i zalety ogrodowego jacuzzi.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne – co warto wiedzieć?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli jacuzi ogrodowych, różnią się między sobą wielkością, kształtem, właściwościami technicznymi, czy materiałem, z którego zostały wykonane. Poszczególni producenci mają w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli, czego przykładem mogą być nasze minibaseny Sundance Spas. Być może część czytelników zastanawia się, czym dokładnie jest jacuzzi? Otóż najprościej rzecz ujmując, urządzenie to jest wanną z hydromasażem, w której jednocześnie może zażywać kąpieli kilka osób (zazwyczaj od 2 do nawet 7).

Aby cieszyć się relaksem w gorącej wodzie z hydromasażem we własnym ogrodzie lub na tarasie, wystarczy zasilanie elektryczne, ujęcie wody oraz odpływ kanalizacyjny. Całoroczna wanna spa powinna być ustawiona na stabilnym, utwardzonym podłożu, gdyż gwarantuje to odpowiednie działanie pomp. Praktycznie wszyscy producenci deklarują, że sprzedawane przez nich dżakuzi są całoroczne, a to, czy będziemy z nich korzystać zarówno latem, jak i zimą, zależy wyłącznie od upodobań użytkowników.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne – wady i zalety

Relaks w zewnętrznym jakuzzi ma wiele zalet, głównie to zdrowotne korzyści kąpieli w wannie spa. Kąpiel z hydromasażem pozwala nie tylko odpocząć i zrelaksować się, co pozytywnie wpływa na witalność, ale również poprawia metabolizm. Ponadto korzystnie wpływa na krążenie krwi, wzbogaca ciało w tlen, pomaga w walce z cellulitem, poprawia kondycję skóry, rozluźnia, łagodzi napięcie nerwowe, pomaga w walce z bezsennością. Kolejną zaletą odpoczynku w wannie spa jest wsparcie w walce z cellulitem. Relaks w jacuzzi zalecany jest osobom, które zmagają się z otyłością, gdyż ciśnienie wody zwiększa podskórne krążenie krwi, co z kolei sprawia, że komórki zaczynają aktywnie pozbywać się nadmiaru tłuszczu.

Oczywiście są też wady posiadania minibasenu spa. Jedną z nich jest koszt, na który składa się nie tylko cena tego rodzaju urządzenia, ale również eksploatacja. Dżakuzi znacznie zwiększa zużycie prądu i wody w gospodarstwie domowym. Konieczny jest również zakup produktów pielęgnacyjnych, w tym środków czyszczących. Warto pamiętać także o tym, że istnieją przeciwwskazania do kąpieli w jakuzzi, a są to: ciąża, kamienica nerkowa, czy nadciśnienie.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne – ceny

Jakuzzi ogrodowe to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości, wyposażenia, materiału, z którego zostało wykonane. Ogromne znaczenie ma jakość, ale na cenę wpływ ma nawet taka kwestia, jak wygląd jakuzzi. Ostatnią kwestią, która może wpłynąć na to, ile zapłacimy za wannę spa do swojego ogrodu, jest lokalizacja geograficzna, czyli odległość od centrum dystrybucji.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

Nasze Jacuzzi | Jacuzzi ogrodowe całoroczne | Chemia do jacuzzi | Sundance Spas