Jak powstają wanny Sundance Spas – produkcja

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Jak powstają wanny Sundance Spas – produkcja

Światowej klasy warunki produkcyjne zapewniają wanny spa światowej klasy!

Sundance Spas produkuje swoje wanny w nowoczesnych fabrykach. Pojedynczy egzemplarz minibasenu, popularnie zwanego jacuzzi, potrafi przejść przez wszystkie etapy produkcji w ciągu zaledwie 8 godzin. Przy pełnym obłożeniu linii produkcyjnych pojedyncza fabryka jest w stanie wyprodukować do 200 sztuk wanien w ciągu jednego dnia.

Jakość wanien jacuzzi nie bierze się z powietrza

Wypracowane przez dziesięciolecia wytyczne i standardy produkcyjne sprawiają, że jesteśmy ulubioną marką o świetnej opinii wśród klientów i dystrybutorów. Dzieje się tak między innymi dlatego, że opracowaliśmy 6 kluczowych punktów produkcji i kontroli jakości.

Etap 1: Formowanie niecki wanny spa

Na tym etapie wybieramy kolorystykę niecki przyszłej wanny. Z magazynu bierzemy płachtę akrylu w zadanym wymiarze i kolorze. Następnie podgrzewamy go do temperatury blisko 205°C. Akryl staje się elastyczny i formowalny zanim zostanie umieszczamy na formie niecki. Forma wyposażona jest w instalację odsysającą, która umożliwia formowanie niecki. Arkusz akrylu zasysany jest do spodu formy i w taki sposób powstaje wnętrze naszej wanny. Po ostygnięciu i wydobyciu pokrycia niecki z formy pracownicy dokonują inspekcji wykorzystując bardzo jasne światło. Poszukują w ten sposób skaz i niedoskonałości. Następnie pokrycie wysyłane jest do obszaru wykonania warstwy konstrukcyjnej niecki.

Etap 2: Warstwa konstrukcyjna niecki

Nasza specjalna formuła tworzy 3-warstwową nieckę. Akrylowe wnętrze wzmacniane jest materiałem o specyficznym kolorze, a grubość jej nałożenia jest dokładnie monitorowana. Po nałożeniu 2 i 3 warstwy gotowa niecka poddawana jest kontroli jakości. Sprawdzamy grubość warstwy nośnej (po to ten specjalny kolor). Kolejny krok to wykonanie otworów niecki, montaż dysz i orurowania.

Etap 3: Otworowanie niecki, montaż dysz i orurowania

Wykwalifikowani pracownicy wykonują otwory w niecce, a następnie montują opatentowane i unikalne na skalę światową dysze, zapewniające niepowtarzalny masaż. Połączenie dysz z niecką są dokładnie uszczelniane i uzbrajane w orurowania, którym będzie przepływać woda. Montaż wszystkich podzespołów odbywa się ręcznie. Dla uzyskania trwałego uszczelnienia każde połączenie dokręcane jest oddzielnie. Na każdym uszczelnionym elemencie pozostawiamy niebieski „znacznik” aby mieć pewność, że to połączenie jest należycie uszczelnione. Chcemy być pewni, że żaden element nie został pominięty. Każda wanna przechodzi szczegółową kontrolę optyczną. Następnie przechodzimy do izolacji wanny.

Etap 4: Izolacja i pierwszy test mokry wanny

Do 2021 roku niecka i orurowanie były izolowane miękką pianą natryskowo. Ostatnio wprowadziliśmy jednak jeszcze leszy rodzaj izolacji – izolację wdmuchiwaną FlexFill. Ta izolacja będzie stopniowo we wszystkich naszych wannach.

Izolacja wanny i orurowania to nie tylko izolacja termiczna. Ogranicza straty ciepła. To także izolacja akustyczna ograniczająca hałas wydawany przez pracujące oprzyrządowanie. Po pełnym zaizolowaniu dodajemy ramę wanny i przewracamy wannę o 180°. Instalatorzy montują dysze, panel sterowania, wodospad i inne elementy wykończeniowe. Następnie jacuzzi ogrodowe napełniane jest wodą po raz pierwszy. Przeprowadzamy co najmniej 30-minutowy jest aby być pewnym, że wszystkie dysze i całość orurowania pracuje jak należy. Używając specjalnych teleskopowych soczewek możemy sprawdzić, czy wszystkie elementy zanurzone w wodzie działają tak jak powinny. Testujemy także wodospad i oświetlenie. Tak wygląda nasza kontrola jakości przy pierwszym mokrym teście.

Etap 5: Prace wykończeniowe i drugi mokry test wanny

Kolejnym etapem są prace wykończeniowe. Usuwamy nadmiar materiałów izolacyjnych, instalujemy obudowę i syntetyczną podstawę, która zabezpiecza wannę spa od spodu. Następnie zalewamy wodą wannę spa po raz drugi, aby przeprowadzić test funkcjonalności i wydajności całego wyposażenia.

Etap 6: Finalizacja i pakowanie

Po przejściu z sukcesem drugiego mokrego testu wanna jest osuszana i polerowane. Przed opuszczeniem fabryki wannę poddajemy jeszcze ostatniej szczegółowej kontroli wzrokowej, która gwarantuje, że minibasen wygląda i pracuje tak jak na światowego lidera przystało. Każda wanna zabezpieczona jest warstwą folii ochronnej i dokładnie zapakowana, aby mogła wytrzymać trudy transportu do klienta. Sundance Spas nie produkuje wanien na „magazyn”. Każda wanna produkowana jest na zamówienie. Ponad 25.000 m2 powierzchni produkcyjnej. Ponad 250 punktów kontroli jakości na 6 wielkich „bramkach” zapewniają światową jakość. To ma swoją cenę, ma też swoją wartość.

A jeśli chcecie zobaczyć jak to wygląda, zapraszamy na film:

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas