Jak wybrać rodzinny minibasen spa?

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Jak wybrać rodzinny minibasen spa?

para w jacuzzi

Relaks w wodzie to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo chętnie odpoczywają podczas orzeźwiających kąpieli latem lub rozgrzewających zimą. W domowych wannach niestety nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby móc spędzać w ten sposób czas wspólnie, a wyjazd na basen, czy do aquaparku nie zawsze jest możliwy. Na szczęście istnieje rozwiązanie tej sytuacji, a jest nim rodzinny minibasen SPA, który można zainstalować we własnym ogrodzie lub na patio.

Minibasen spa ogrodowy – najważniejsze informacje

Baseny ogrodowe są dość popularną atrakcją, niektórzy decydują się na różnej wielkości modele naziemne, które można złożyć i schować wraz z końcem letniego sezonu, inni z kolei wybierają całoroczne baseny wpuszczone w ziemię, lub murowane. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że woda w zwykłych basenach nie jest podgrzewana i zazwyczaj korzysta się z nich tylko w naprawdę ciepłe dni. Alternatywą są więc minibaseny SPA z przeciwprądem, które posiadają dodatkowo znacznie więcej funkcji i pozwalają na relaks w wyjątkowych warunkach przez cały rok.

Minibaseny SwimSpa łączą w sobie zalety jacuzzi oraz basenu, gdyż posiadają osobną przestrzeń do relaksu oraz pływania rekreacyjnego i zabawy. Wbrew pozorom urządzenie to wcale nie jest bardzo duże, wręcz przeciwnie, jego kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczenie go nawet w niewielkich ogródkach przydomowych lub na patio. Producenci oferują różne modele, z łatwością znajdziemy nawet jacuzzi ogrodowe 6-osobowe połączone z basenem, bądź też urządzenia dla mniejszej ilości osób.

Jakie funkcje posiadają minibaseny spa całoroczne?

Jacuzzi zewnętrzne połączone z basenem jest zwykle wyposażone w różnego rodzaju funkcje, które pozwalają na wspaniały wypoczynek dostosowany do indywidualnych preferencji. Część przeznaczona do relaksu wyposażona jest w siedziska do hydromasażu, natomiast część do pływania posiada specjalne dysze, dzięki którym możliwe jest uruchomienie przeciwprądu. Ta opcja sprawia, że nawet w tak niewielkich rozmiarów basenie można pływać lub wykonywać ćwiczenia aerobowe. Jest to świetna atrakcja dla dzieci, ale również sprawdzi się w przypadku osób, które preferują tego typu formę codziennego treningu.

Minibaseny SPA bardzo często są wyposażone w regulację temperatury wody, dzięki czemu można dostosować ją do potrzeb podczas treningu, jak i w czasie relaksu. Jak widać, wybór tego rodzaju urządzenia jest uzależniony od osobistych preferencji, pod uwagę należy wziąć to, w jaki sposób lubimy odpoczywać i kto najczęściej będzie korzystał z minibasenu SPA. Nie bez znaczenia jest również cena.

Minibasen SPA — cena

Nie da się ukryć, że minibaseny SPA to dość skomplikowane urządzenia, dlatego ich cena również nie należy do najniższych. Na koszt takie urządzenia wpływa zarówno jakość użytych materiałów, jak i wzornictwo, design, jakość wykorzystanych komponentów, ilość opatentowanych rozwiązań, które zostały wykorzystane, czy rodzaj i długość gwarancji, którą objęty jest sprzęt. W zależności od wymienionych czynników, a także ewentualnych promocji oraz innych szczegółów oferty, cena minibasenu spa zaczyna się od około 42 tysięcy zł.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas