Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać?

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać?

jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi, czy, jak mówią niektórzy dżakuzi, to element wyposażenia ogrodu, który niegdyś kojarzony był z luksusem i ekstrawagancją. Dziś niemal każdy może zakupić ogrodowe jakuzzi – są jednak na rynku modele lepsze i gorsze. Jakie ogrodowe jacuzzi wybrać, abyśmy byli zadowoleni i mogli korzystać z niego przez długie lata?

Jacuzzi ogrodowe — cechy

Jacuzzi to, mówiąc w skrócie, duży basen wypełniony ciepłą wodą, który ma możliwość termomasażu. Jego funkcjonalność zależy w dużej mierze od jakości i zróżnicowania dysz, jakie posiada. Jacuzzi ogrodowe Sundance Spas, pozwala na profesjonalny relaks zarówno w warunkach domowych, jak i w ogrodzie przez cały rok!

W ogólnym ujęciu jacuzzi ogrodowe bardzo często kojarzy się z dmuchanym jacuzzi, które jest w istocie niewielkim basenem. To jednak nie zawsze jest dobry pomysł – takie jacuzzi może nie trzymać ciepła i nie być odpowiednie do wielogodzinnego przesiadywania w ciepłej wodzie. Dobre jacuzzi ogrodowe to przenośny lub wbudowany w krajobraz ogrodu zbiornik, który za pomocą regulacji dysz pozwala na długie wysiadywanie w ciepłej kąpieli.

Jakuzzi ogrodowe to jednocześnie prywatny basen spa, w którym możemy zapomnieć o całym bożym świecie i patrzeć w gwiazdy, mocząc się w ciepłej wodzie.

Jakie powinno być jacuzzi ogrodowe całoroczne?

Jacuzzi ogrodowe całoroczne na pewno nie może być basenem dmuchanym. Istnieje szereg różnego rodzaju zbiorników, które mogą zostać na stałe wbudowane w ogród, jak i przenośnych elementów, które są zakrywane i pełnią funkcję jacuzzi całorocznego. Takie jacuzzi powinno mieć wykonaną izolację termiczną, z uwagi na to, że powierzchnia basenu będzie bardzo często zasilana przez energię elektryczną. W tym przypadku bezpieczeństwo to podstawa!

Równie ważne jest umieszczenie jacuzzi. Jeśli jacuzzi ogrodowe ma być całoroczne, powinno ono znajdować się w możliwie jak najbliższej odległości od domu, abyśmy korzystając z niego w zimę, wskakując do ciepłej wody w stroju kąpielowym, nie złapali po drodze żadnego przeziębienia.

Jak czyścić jacuzzi ogrodowe?

Jacuzzi ogrodowe powinniśmy regularnie czyścić i dezynfekować. Warto zaznaczyć, że ciepła woda, która najczęściej będzie wykorzystywana podczas kąpieli może być wylęgarnią wirusów. Jeśli w Twoim ogrodowym jacuzzi kąpią się różne osoby, niezbędna jest częsta dezynfekcja tego urządzenia. Można ją wykonywać ręcznie, istnieją jednak na rynku także takie baseny, które dezynfekują się samodzielnie po każdy użyciu. Należy tylko regularnie uzupełniać pojemnik z płynem do dezynfekcji. Samodzielne czyszczenie jacuzzi powinno odbywać się oczywiście już po wypuszczenia ze sprzętu wody. Całą powierzchnię basenu myjemy dokładnie za pomocą szmatki i mocnego środka dezynfekującego. Warto uważać, żeby wszystkie funkcje jacuzzi były w tym momencie wyłączone dla zachowania pełnego bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas