Kiedy najlepiej kupować jacuzzi ogrodowe?

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > okazje > Kiedy najlepiej kupować jacuzzi ogrodowe?

kiedy najlepiej kupować jacuzzi ogrodowe - promocje - wyprzedaże

Najlepszy moment na zakup wanny spa

W chwili, kiedy piszę te słowa jest czerwiec 2022 roku. Jest to o tyle istotne, że za nami 2 lata pandemii COVID SARS-2, wprowadzenie Polskiego Ładu i wybuch trwającej ciągle wojny na Ukrainie. Doświadczamy wysokiej inflacji, nagłego wzrostu stóp procentowych i wzrostów kursów walut obcych. Kupowanie wanny jacuzzi już chyba nigdy nie będzie takie samo, jak jeszcze klika lat temu.

Dostępność produktów

Renomowane marki często nie są dostępne od ręki. Jeśli importer czy dystrybutor dobrego jakościowego towaru ma go w stosunkowo krótkim czasie, czyli 1-3 miesięcy od złożenia zamówienia, to raczej wynika z jego zapobiegliwości. Po prostu zamówił te wanny z dużym wyprzedzeniem. Dziś czas oczekiwania na wyprodukowanie nowej wanny, podobnie jak samochodu marki Mercedes czy BMW, to 12-18 miesięcy. Jeżeli wanna jest dobra i jest dostępna dość szybko, to znaczy, że została zamówiona z dużym wyprzedzeniem. Warto o tym pamiętać planując zakup wanny jacuzzi.

Promocji nie będzie

Dlatego w najbliższym czasie nie będzie „wyprzedaży rocznika”. Kiedyś tego typu promocje można było uświadczyć na koniec danego roku kalendarzowego. Okolice października czy listopada były dobrym momentem na zakup wanny spa w okazyjnej cenie z powodu „wietrzenia magazynów”. Dziś klienci wietrzą magazyny dystrybutorów z dużym wyprzedzeniem. Wzrost popularności jacuzzi całorocznego spowodował, że roczniki wyprzedają się w przedsprzedażach. Dlatego nie ma co liczyć na korzystniejsze cenowo warunki w jakiś określonych porach roku. Nie będzie już „blak frajdejów”, pozostaną co najwyżej kawowe czwartki lub owocowe środy. Od ręki za to mogą być dostępne w większych ilościach sprowadzane z Chin wanny, które na pierwszy rzut oka wyglądają „podobnie” do tych solidnych marek z ugruntowaną pozycją na rynku, nie są to jednak produkty tej samej jakości i wartości. Rynek nie cierpi próżni, dlatego i te chińskie wyroby znajdują klientów, nie zawsze świadomych pochodzenia wanny.

Planowanie jacuzzi w ogrodzie

Dlaczego warto zaplanować wcześniej taki zakup? Ze względu na ograniczoną dostępność. Zasada jest banalnie prosta – jeśli nie zaplanujesz zakupu wanny spa zawczasu, to w chwili gdy będziesz przed podjęciem decyzji o zakupie, najprawdopodobniej nie będziesz mieć wielkiego wyboru. Dostaniesz to, co na ten moment jest dostępne. W myśl zasady: jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. A przecież jako kupujący chcesz mieć poczucie wyboru prawda? Możliwość wyboru ma ten, kto daje sobie na niego czas i planuje zakup: testuje i świadomie wybiera wannę dopasowaną do jego potrzeb i możliwości, sprawdza producenta, sprzedawcę i kompetencje personelu. Zamawiając z wyprzedzeniem możemy cieszyć się najlepszą dla nas wanną dokładnie wtedy, kiedy to zaplanowaliśmy.

Jak długo twoja wanna spa ma Ci służyć?

Wcześniejsze planowanie zakupu minibasenu spa jest istotne także dlatego, że jest to sprzęt, który kupujemy na minimum 10 lat, a często nawet więcej. Powinien to zatem być produkt wysokiej jakości, z jak najdłuższą gwarancją. Powinniśmy go również kupić od firmy, która ma dłuższą historię na rynku, bo nic tak nie weryfikuje rzetelności i uczciwości sprzedawcy, jak jego długoletni i poparty sukcesami staż rynkowy. Niezwykle istotna jest również kwestia dostępności i jakości serwisu, który będzie ową gwarancję w przypadku awarii realizował (pamiętajmy, że to są urządzenia!), a także będzie odpowiedzialny za cykliczne przeglądy i utrzymanie naszego spa.

Przygotuj miejsce i niezbędne przyłącza

Warto dać sobie również czas na przygotowanie odpowiedniego miejsca dla naszej wanny jacuzzi. Przygotowane zawczasu podłoże, jak również odpowiednie przyłącze elektryczne i możliwości rozładunkowe oszczędzą nam masę pieniędzy, a także nerwów i stresu przy dostawie i uruchomieniu minibasenu spa. Warto skonsultować zakres potrzebnych prac do wcześniejszego wykonania z kompetentnym doradcą techniczno-handlowym marki, którą zamierzamy nabyć.

Sezon na jacuzzi ogrodowe

Bardzo wielu klientów szuka wanny „na sezon”. Zasadnicza różnica pomiędzy basem a wanną spa polega na temperaturze wody w jednym i drugim urządzeniu. Jeśli w basenie nie podgrzewamy wody, to sezon na basem zwykle zaczyna się tuż przed wakacjami i kończy pod koniec września. Sezon na jacuzzi trwa cały rok, ale prawdziwe kąpanie zaczyna się jesienią, kiedy dni stają się coraz chłodniejsze. Pełnię sezonu mamy w zimie i wczesną wiosną i tak aż do wczesnego lata. Gdy przychodzi lato i temperatura otoczenia rośnie sięgając ponad dwudziestu pięciu stopni, kąpiel w wannie spa traci swoje główne atuty. Im zimniej na zewnątrz, tym przyjemniej w wannie. Mając na uwadze dostępność produktów okres wakacyjny jest najlepszym momentem na zakup wanny spa na sezon, czyli wtedy, kiedy pojawią się pierwsze naprawdę chłodne dni.

Czy wanna jacuzzi trzyma wartość?

Odpowiedź brzmi: to zależy! Jeśli kupimy dobrą wannę rozpoznawalnej marki to tak. Nasi klienci, którzy kupili wannę 2-3 lata temu, dziś mogą z łatwością sprzedać używaną wannę za większe pieniądze niż zapłacili przy zakupie. Dzieje się tak z powodu szybko rosnących cen, ale również coraz większej popularności wanien spa. Dobra wanna spa zawsze będzie trzymała wartość, bo jest produktem przeznaczonym do długiego funkcjonowania i coraz więcej osób pragnie mieć takie cacko we własnym ogrodzie.

A może minibasen spa z drugiej ręki?

Rynek wtórny tego typu produktów nie jest jeszcze mocno rozwinięty, bo jesteśmy społeczeństwem, które ciągle się dorabia, a co za tym idzie, ma mniej środków do wydania na tego typu dobra. Ciągle ciężko pracujemy i nie przeznaczmy finansów na produkty związane z lepszym samopoczuciem, relaksem, wypoczynkiem czy regeneracją. Markowe wanny spa z drugiej ręki są rzadkością, bo jeśli już ktoś kupił dobrej jakości wannę, gwarantującą relaks i przyjemny odpoczynek, to po prostu nie chce się jej pozbywać. Problematyczna jest też kwestia weryfikacji stanu takiej używanej wanny – skąd bowiem będziemy wiedzieć, że „nic nie puka nic nie stuka”, czy Niemiec rzeczywiście płakał jak sprzedawał i czy dzwoni co niedzielę, żeby posłuchać jak pracują pompy od hydromasażu?

Jak długo masz zamiar odkładać zakup jacuzzi?

Planowanie zakupu wanny to jedno, a proces zakupowy to drugie. Jeśli jest już decyzja przez duże „D” – trzeba przystąpić do działania! Jak mawiał kot Garfield: „kreskówki się same nie obejrzą”! Odwiedzenie salonu czy dwóch solidnych marek, które robią na tobie dobre pierwsze wrażenie to zawsze dobry pomysł. Sprawdź, co mają do zaoferowania – zobacz, dotknij, poczuj. Jeśli tylko masz możliwość koniecznie umów się na kąpiel testową. Potraktuj zakup wanny podobnie zupełnie jak zakup nowego samochodu – nie pozbawiaj się szansy na jazdę próbną.

Lepszego momentu nie będzie

Nie czekaj na lepsze czasy, niższe kursy, korzystniejsze rabaty, albo aż „rynek znormalnieje, bo to jest jakieś wariactwo”. Najprawdopodobniej to już nie nastąpi i ceny niestety nie wrócą do poziomów sprzed pandemii, wojny czy kryzysu. Zamiast czekać na ofertę dnia, lepiej już teraz zacząć korzystać z benefitów własnej wanny spa – wartościowy relaks, czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi, hydroterapia poprawiająca nasze zdrowie, dająca lepszy sen i podsumowując wyższą jakość życia. Czy warto czekać na to wszystko latami, by „zaoszczędzić” niewielką sumę? Przecież znasz już odpowiedź.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas