Nature2 – czyli jak ograniczyć ilość chloru w jacuzzi

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Nature2 – czyli jak ograniczyć ilość chloru w jacuzzi

czysta woda w jacuzzi - bez zapachu chloru

Mineralizator do filtra – mały dodatek, o wielkim wpływie na jakość wody w jacuzzi

Czy niepozorny wkład do filtra może zmienić sposób funkcjonowania jacuzzi? Okazuje się, że może. Mineralizator Nature2 wykorzystuje znane z innych dziedzin rozwiązania – jony srebra. Właściwości bakteriobójcze tego pierwiastka są od dawna znane w wielu przemysłach. Część z nas, zwłaszcza kobiety wiedzą, że zaraz po przekłuciu np. ucha należy nosić srebrny kolczyk, który sam w sobie dezynfekuje. Panowie z kolei na pewno kojarzy antyperspiranty, które działają na tej samej zasadzie, co mineralizator Nature2 – wykorzystują dezynfekujący potencjał jonów srebra.

Sposób działania w jakuzzi jest naprawdę nieskomplikowany. Po zamontowaniu we wnętrzu filtra woda przepływająca przez niego w trakcie procesu filtracji w sposób ciągły jest dezynfekowana. Jony srebra cały czas uwalnianie są do wody. Czy będzie ich za dużo albo za mało? O to nie musimy się martwić – producent zadbał o to, by dezynfekcja cały czas była efektywna.

To jednak nie znaczy, że możemy zupełnie zrezygnować z innych środków dezynfekujących. Działanie jonów srebra jest nieco wolniejsze niż np. chloru. Dlatego aby mieć pewność, że woda będzie w świetnym stanie non stop powinniśmy utrzymywać stężenie chloru na poziomie 0.5 PPM, czyli na dużo niższym poziomie niż normalnie (zazwyczaj zaleca się poziom 3 PPM). Jony srebra z czasem na pewno by zabiły wszystkie bakterie same, ale w dłuższym okresie czasowym. My musimy mieć jednak mieć pewność, że woda zawsze ma zapraszający do kąpieli wygląd. Stąd dla bezpieczeństwa właśnie konieczność utrzymania tego niskiego stężenia chloru.

Zastosowanie wkładu mineralnego daje trzy niebagatelne korzyści:

Woda bez zapachu chloru

Za pierwszą korzyść podziękuje nam nasz nos – woda o tak niskim poziomie chloru będzie po prostu pachnieć dużo przyjemniej. To przełoży się na komfort i frajdę z każdej kąpieli. Poza osobami, które uwielbiają do przesady czystość, chyba nikt z nas nie przepada bowiem za silnym zapachem chloru.
Ale to także bardzo dobra wiadomość, dla tych którzy używają różnego rodzaju aromaterapii, czy to wbudowanej w urządzenie, czy w olejkach zapachowych dolewanych bezpośrednio do wody. Przy tak niskim stężeniu chloru, pożądane przez nas zapachy nie będą musiały „walczyć” o nasz nos, po prostu cieszyć będziemy się zapachem eukaliptusa, herbaty, kwiatu pomarańczy czy innych zapachów.

Brak podrażnień skóry

Za drugą korzyść podziękuje nam nasza skóra. Chlor, czy inne środki dezynfekujące jak np. brom, nie pozostają bez wpływu na naszą skórę. Barierę, która oddziela nasze ciało od świata zewnętrznego i która, czasem to plus, a czasem minus, ma dużą chłonność. Niektórzy z nas cierpią też na alergie na chlor, albo po prostu ten środek bardzo szybko podrażnia ich skórę. Czasami nawet najbardziej odporni królowie relaksu czują podczas kąpieli pewien dyskomfort, jak choćby swędzenie. Zwłaszcza jeśli np. poprzedniego dnia zaaplikowaliśmy troszkę za dużo chloru, a nie chcemy rezygnować z kąpieli.

Przy stężeniu na poziomie 0.5 PPM chlor nie powinien wywoływać żadnych reakcji, podrażnień, ani innych nieprzyjemnych efektów. Zwłaszcza panie będą zachwycone tym, że woda bez dużej ilości chloru nie przesusza ich skóry.

Spokojna głowa o krystalicznie czystą wodę w wannie spa

Za trzecią korzyść podziękuje nam nasza pamięć. Zastosowanie mineralizatora sprawi bowiem, że woda w naszym jakuzzi więcej nam będzie w stanie „wybaczyć”. Jeśli zapomnimy sypnąć chloru na długi weekend jest bardzo duża szansa, że nic się złego z wodą nie stanie. Niskie stężenie chloru zalecane przez producenta to bowiem trochę taki środek bezpieczeństwa.

Możemy także nieco mniej skrupulatnie pilnować wody. Jeśli wcześniej po kilku dniach bez chloru woda nam mętniała, pieniła się czy działo się coś innego wynikającego z tego, że zapewniliśmy bakteriom w jakuzzi warunki do rozmnażania jak w 5-gwiadkowym hotelu – teraz najprawdopodobniej do niczego takiego nie dojdzie. Pilnujemy by stężenie chloru było na tym minimalnym poziomie, lecz nie panikujemy, kiedy nie możemy sprawdzić czy dosypać chemii przez długi weekend.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu
Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas