3 korzyści z wizyty w salonie z wannami jacuzzi i kąpieli testowej

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > okazje > 3 korzyści z wizyty w salonie z wannami jacuzzi i kąpieli testowej

showroom wanien spa - Sundance Spas - testowanie jacuzzi - kąpiel testowa

Pełna moc możliwości wanny jacuzzi

Zawsze kiedy planujemy poważny zakup, dokonujemy swoistego badania rynku. Czytamy materiały dostępne w Internecie, oglądamy filmy na YouTube. Pytamy o opinie znajomych, którzy posiadają dany sprzęt. Jeżeli jest możliwość sprawdzenia jakichś rankingów produktów to chętnie się zagłębiamy. Staramy się wyrobić sobie na tej podstawie jakąś opinię, lub jak mawia mój kolega, przynajmniej blade pojęcie.

Czasami na tym etapie wybieramy się do sklepu, salonu. Czasami pominąwszy całe sieciowe poszukiwania jedziemy od razu do sklepu. Nie ma co ukrywać, pandemia sporo zmieniła. Więcej rzeczy robiliśmy zdalnie. Na szczęście jest już po pandemii i znowu możemy odwiedzać placówki handlowe. Oglądać, dotykać, rozmawiać ze sprzedawcami na żywo.

W kontekście zakupu wanny jacuzzi to jeden z kluczowych elementów procesu zakupowego. Bo nie ma w sieci dobrych badań konsumenckich wanien spa na rynku polskim. Większość, jeśli nie wszystkie rankingi wanien obejmują „dmuchańce”. Czytając te porównania człowiek ma wrażenie graniczące z pewnością, że piszący te porównania nigdy z nich nie skorzystali. To jednak temat na zupełnie inny artykuł.

Najlepiej jeżeli będziemy mieli możliwość przetestowania wanny marki, która nas interesuje, na własnej skórze. Taka wizyta w salonie może dać nam więcej niż się wydaje.

1. Weryfikujemy sprzedawcę wanien jacuzzi

Będąc na miejscu widzimy jak wygląda firma. Czy jest to firma, która stawia na rozwój, ekspozycję, czy raczej prowadzi sprzedaż garażową lub biurowo-katalogową. Możemy sprawdzić salon – czy jest schludny, czysty, przestronny, czy jest dobrze wyposażony? Innymi słowy, czy za tą firmą stoi jakiś kapitał? I że firma nie zniknie w następnym roku z rynku. Bo to jest w pewnej części gwarancja zadowolenia z zakupu, który później trzeba serwisować. A takim zakupem jest właśnie wanna spa.

2. Weryfikujemy ludzi od wanien spa

Mając do czynienia z obsługą na miejscu jesteśmy się w stanie zorientować się czy sprzedawcy/doradcy są kompetentni. Jak się zachowują: Czy są pomocni? Czy znają się na branży i zagadnieniach z nią związanych? Czy potrafią słuchać? Czy potrafią zadawać pytania? Czy potrafią uchwycić to, co jest dla nas kupujących ważne? Czy potrafią dopasować produkt pod potrzeby i możliwości klienta?

3. Weryfikujemy produkt

Tu weryfikację podzieliłbym na trzy etapy; powierzchowną, pośrednią i głęboką.

Powierzchowna weryfikacja wanny spa

Ta powierzchowna to przede wszystkim oglądanie ogrodowego jacuzzi. Możemy zobaczyć jak wykonane są poszczególne elementy wanny – niecka, obudowa, dysze. Jak wygląda filtr i co składa się na system dezynfekcji wody w wannie jacuzzi. Możemy ocenić też kolorystykę i estetykę wykonania! Zadziwiające jak wielu producentów wanien spa ma pięknie wyglądające wanny na ekranie komputera czy tablecie. A gdy oglądamy je na żywo okazują się bardziej plastikowe. Photoshopa można przecież używać nie tylko do „podciągania” zdjęć na Instagram. Są takie marki, których wyroby nie są „gwiazdami Internetów”, za to zyskują przy bliższym poznaniu. Można też nabrać wyobrażenia jak gabarytowo wygląda taka wanna i jak moglibyśmy ją wkomponować w nasze otoczenie – na taras czy do ogrodu.

Pośrednia weryfikacja wanny jacuzzi

Komfort przede wszystkim

Druga części to przymierzenie się do wanny na sucho. To nie to samo co na mokro, z wodą. Taka przymiarka ma jednak swoje ogromne plusy. Możemy sprawdzić wyprofilowanie siedzisk, ich głębokość, ilość miejsca w wannie. Sprawdzamy czy przemieszczenie się miedzy siedziskami nie nastręczą nam problemów. Tym samym weryfikujemy czy to co widzieliśmy w sieci ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bo w wannie przede wszystkim powinniśmy się czuć komfortowo.

Wielkość ma znaczenie

Tym samym możemy też zweryfikować rozmiar wanny, jaki jest nam potrzebny. Możemy przekonać się czy układ siedzisk nam pasuje. Czy ta leżanka w wannie to pozycja obowiązkowa. Czy ta wymarzona leżanka jest faktycznie leżanką? Bo często po przymiarce okazuje się, że nie jest! A czym jest w takim razie? Po prostu tradycyjnym siedziskiem odchylonym bardziej poziomo. I choć mamy wrażenie, że na niej leżymy, to jednak siedzimy, tylko jesteśmy odchyleni do tyłu. Kolana dalej pozostają ugięte jak na tradycyjnym siedzisku. Nie daje to cienia szansy na wyprostowanie nóg! No i czy naprawdę te sławetne dwie leżanki są nam potrzebne do tego by uzyskać maksymalny relaks w wannie spa (uwaga spojler – nie są!).

Głęboka weryfikacja możliwości jacuzzi ogrodowego – kąpiel testowa

Magia zaczyna się tutaj. Salon, który daje możliwość sprawdzenia wanny jacuzzi w działaniu jest na wagę złota. Po pierwsze sprzedający niczego się nie boi. Jeśli ma nam się coś nie spodobać to niech wyjdzie to podczas testu. Część osób może czuć pewien opór przed kąpielą testową. Rolą pracowników dealera jest stworzenie jak najlepszych warunków (przebieralnia, natrysk) oraz atmosfery, aby ta kąpiel była ciekawym, inspirującym i dającym wartość doświadczeniem.

Poczuj jak to będzie, gdy będziesz korzystać z wanny spa u siebie

Po drugie przez chwilę możemy poczuć jak to będzie, kiedy kupimy już nasze wymarzone jacuzzi. Uzyskamy namiastkę tego, jak możemy czuć się w trakcie i po kąpieli. Jaki ma ona wpływ na nasze ciało i umysł. Możemy zweryfikować swoje oczekiwania. Bo nie ma chyba nic gorszego niż przeznaczyć niemałą sumę na zakup wanny spa do ogrodu, aby po pierwszej kąpieli odczuwać rozczarowanie.

Na wielu płaszczyznach zakup wanny jest podobny do zakupu samochodu. Dlatego podobnie jak w salonach samochodowych – najlepsi sprzedawcy oferują jazdę próbną. To co różni zakup wanny od zakupu auta to płynność rynku. Jeśli dokonamy nieudanego zakupu to zbycie takiej problematycznej wanny może być znacznie trudniejsze, niż sprzedaż auta.

Pamiętajmy o tym, że realizujemy swoje marzenie o relaksie w domowym zaciszu. Zakup wanny spa to inwestycja na 10-15 lat. To pokazują doświadczenie znacznie starszych rynków niż Polska. Choć i my mamy już woje doświadczenia, bo oferujemy wanny Sundance Spas od 18 lat w Polsce. A najstarsza działającą wanna tej marki jest z 1996 roku! Dlatego warto wybrać przede wszystkim świadomie. A nie ma lepszej drogi do podjęcia świadomej decyzji niż kąpiel testowa w jacuzzi ogrodowym. Dlatego zapraszamy do naszego salonu w:

Żarowie na Dolnym Śląsku

salon wanien spa - jacuzzi ogrodowe - Żarów - dolnośląskie

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

Nasze Jacuzzi | Jacuzzi ogrodowe całoroczne | Chemia do jacuzzi | Sundance Spas