Jaka chemia do jacuzzi ogrodowego? Jak dbać o jacuzzi?

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Jaka chemia do jacuzzi ogrodowego? Jak dbać o jacuzzi?

dżakuzi zewnętrzne

Żaden basen ogrodowy nie będzie działał prawidłowo, jeśli się o niego odpowiednio nie zadba. Aby zapewnić mu właściwe funkcjonowanie, trzeba wyposażyć się w chemię, która pozwoli oczyścić dysze, ale i uzdatnić wodę. Warto wiedzieć, że konieczny jest zakup środków chemicznych przeznaczonych do jacuzzi. Preparaty, które stosuje się do zwykłych basenów ogrodowych, nie będą właściwe. Jaka jest więc najlepsza chemia do dżakuzi? Jak czyścić jacuzzi ogrodowe?

Jak dbać o jacuzzi?

Aby jacuzzi ogrodowe służyło jak najdłużej, pozwalało na uzyskiwanie jak najlepszych efektów z hydroterapii, trzeba znać kilka ważnych zasad użytkowania jacuzzi i ich przestrzegać. Najważniejsze jest utrzymywanie odpowiedniego pH wody. Jeśli osiągnięta zostanie jego odpowiednia wartość, wówczas dzięki uzdatnianiu wody, należy utrzymywać podaż chloru na poziomie 1 mg/l. Aby mieć nad tym kontrolę, powinno się robić pomiary dwa razy w tygodniu. Wodę w dżakuzi wymienia się nie rzadziej niż raz na 3 miesiące. Co dwa tygodnie powinno się czyścić filtr przy użyciu specjalistycznych środków. Gdy chce się skorzystać z jacuzzi do ogrodu, powinno się wziąć prysznic. Tylko w ten sposób można pozbyć się substancji oleistych, które mogą niszczyć minibasen spa.

Odpowiednie pH wody w jacuzzi ogrodowym całorocznym

Przede wszystkim pH wody w minibasenie spa powinno wynosić 7,2-7,6. To jest wartość, która jest dobra nie tylko dla urządzenia, ale i dla skóry. Zbyt niskie pH może powodować podrażnienia skóry, a także sprzyjać korozji elementów wyposażenia. Zbyt wysokie pH powoduje mętnienie wody, a zatem także powstawanie zanieczyszczeń i osadów. Co zrobić, by utrzymać odpowiednie pH wody w dżakuzi zewnętrznym? Należy używać środków chemicznych typu pH Minus i pH Plus. Gdy poziom pH będzie w granicach normy, wówczas można przystąpić do dezynfekcji.

Jak zdezynfekować jacuzzi ogrodowe?

Do dezynfekcji basenu ogrodowego stosuje się specjalne preparaty określane jako „szokowe”. To dzięki nim możliwa jest szybka i skuteczna dezynfekcja jacuzzi całej wanny spa. Tego typu preparat stosuje się zawsze, po nalaniu nowej wody do minibasenu spa, ale i w sytuacji, gdy chce się uzdatnić zielonkawą lub mętną wodę. Czy preparaty chlorowe do jacuzzi są szkodliwe? Nic z tych rzeczy. Odpowiednio dozowane środki chemiczne do pielęgnacji basenów nie tylko niszczą bakterie, wirusy, grzyby i algi, ale też nie powodują podrażnień skóry, ani tym bardziej nie są wyczuwalne.

Jaka chemia do jacuzzi do ogrodu?

Jak już wspomniano we wstępie – do jacuzzi należy zakupić specjalną dedykowaną chemię. Tylko w ten sposób można zadbać właściwie o wannę spa. Przydadzą się środki chemiczne, które pozwolą na utrzymanie właściwego pH wody. Nie powinno zabraknąć również preparatów do utrzymywania w czystości minibasenu spa, a więc jego mycia, a także dezynfekowania. Raz na jakiś czas należy wodę uzdatnić, a dżakuzi umyć. Dobrze jest też zaopatrzyć się w aromaty do spa.

Jak czyścić jacuzzi ogrodowe?

Każdy basen jacuzzi ogrodowy musi być raz na jakiś czas umyty tak jak zwykła wanna. Minibaseny spa nie są urządzeniami bezobsługowymi. Trzeba nie tylko zakupić chemię do wanny spa, ale też po prostu myć urządzenie.

Idealnym momentem na zabiegi pielęgnacyjne jacuzzi jest dzień wymiany wody. Kiedy zbiornik minibasenu spa jest pusty, można dokładnie i skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Nawet jeśli są niewidoczne dla oka, to i tak są. Bakterie, grzyby i wirusy namnażają się w wodzie. Warto więc porządnie umyć całą nieckę.

Jak czyścić filtry z dżakuzi?

Bez filtrów właściwa pielęgnacja wody nie byłaby możliwa. Właśnie dlatego należy czyścić również je. Najlepiej używać w tym celu wody pod ciśnieniem. Da się kupić również specjalistyczne środki chemiczne. Niestety nawet dezynfekowany filtr ulega zużyciu, więc co jakiś czas trzeba wymienić go na nowy.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas