Ekskluzywne jacuzzi – jak odróżnić od podróbki

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > zakup jacuzzi > Ekskluzywne jacuzzi – jak odróżnić od podróbki

elitarne jacuzzi podgrzewane

Ekskluzywne jacuzzi – jak odróżnić luksusowy produkt od podróbki?

ekskluzywne jacuzzi ogrodowe

Co to znaczy ekskluzywne jacuzzi ogrodowe?

Jeśli pójdziemy za znaczeniem łacińskim tego słowa (ekskluzywny znaczy, nie dla wszystkich, dla wybranych) to najprościej będzie powiedzieć, że to jacuzzi dla nielicznych. Nie dlatego, że ktoś nie zasługuje na nie, bo wszyscy zasługujemy na dobre i porządne sprzęty, ale nie wszystkich jest po prostu na nie stać.

Takie są fakty. Będąc pod każdym względem produktem bezkompromisowym pod względem jakości i luksusu taki produkt końcowy musi kosztować. Podsumowując: jacuzzi ogrodowe z najwyższej półki to droga, luksusowa wanna spa dla nielicznych.

Jakie cechy powinno mieć luksusowe jacuzzi ogrodowe?

Oczywiście, nie chodzi o to, by panele boczne były pozłacane prawdziwym złotem, a niecka wykończoną prawdziwą masą perłową. To tanie sztuczki i są raczej domeną właśnie tanich podróbek. Tam wszystko musi się świecić, jeśli nie na złoto, to przynajmniej ledowymi światłami wsadzonymi w każdy zakamarek. Elitarność jacuzzi ogrodowego wynika z czegoś innego, głównie z trzech aspektów, które  po kolei krótko omówimy.

Luksusowe jacuzzi jest długowieczne i pracuje nawet po 30 latach

Jakość wszystkich podzespołów i materiałów użytych do produkcji i brak szukania przez producenta „oszczędności” w tej sferze skutkuje kilkoma zaletami jakie mają luksusowe wanny spa:

💧 Niska awaryjność, a w razie problemów możliwość wymiany każdej części, gdyż każda kolejna generacja jest kompatybilna z poprzednimi. Możesz więc wymienić pompę czy dysze na nowe nawet w wannie spa sprzed 30 lat.

💧 Niskie, nawet kilkukrotnie niższe, niż dwa czy trzy razy tańsze przeciętniaki, koszty eksploatacji. Tutaj odpowiada za to jakość materiałów (izolacja), zaawansowane technologicznie systemy np. odzysku ciepła z pracy pomp, czy wreszcie projektowa myśl techniczna wynikająca z 45-letniego doświadczenia.

💧 Długowieczność – jacuzzi ekskluzywne to wanny spa planowane na dziesięciolecia. Mogą pracować 20 lat, a nawet dłużej. Często dealerzy trzymają takie „oldtimery” jako perełki w swoich salonach. Nie ma lepszego dowodu długowieczności, jak zalane wodą, w pełni sprawne 35-letnie jakuzzi.

amerykańskie jacuzzi

Hydromasaż i hydroterapia lepsze niż w 5-gwiazdowych hotelach – kolejna cecha luksusowego jacuzzi

Najczęstszym błędem jest myślenie, że to ilość dysz stanowi o jakości hydroterapii. Tak naprawdę stanowi o nim jednak zróżnicowanie dysz. Chodzi o to, by hydroterapia we własnym spa była oparta na zróżnicowanych, opatentowanych dyszach: dużych, małych, średnich, o ruchach wirujących, rozcierających, posuwistych, oferujących masaż szwedzki czy shiatsu.

Luksusowe jacuzzi to cały gabinet terapeutyczny. Skala możliwości dostosowywania siły, rodzaju hydromasażu za pomocą selektorów regulujących pracę pomp, dopowietrzania, zmieniania kierunku dysz powinna w nim być wręcz oszałamiająca. To gwarancja, że w takim jakuzzi, zamiast po prostu bąbelków, możesz wymasować niemal każdy mięsień, przyspieszyć regenerację po kontuzji, czy uwolnić stres.

Dodatki w luksusowym jacuzzi są tylko dodatkami

Luksusowe dodatki, to jak mówi nam samo słowo dodatek – rzecz dodatkowa. Raczej nie wpłyną na poziom twojego relaksu. Czy dysze powietrzne do aromaterapii są najważniejszym aspektem luksusowego jacuzzi? Nie. Czy podświetlenie, na zewnątrz, wewnątrz czy w narożnikach jest najważniejsze? Nie. Czy schowek na lód, by mieć pewność, że szampan otwarty w jacuzzi będzie zimny, jest czynnikiem decydującym o wyborze? Nie. Czy wreszcie design zewnętrzny z motywami marynistycznymi rozstrzyga o Twoich potrzebach? Po raz kolejny N-I-E!

Jeśli jednak kupujemy jacuzzi w kwocie 110-140 tysięcy złotych, to dlaczego nie dorzucić trochę luksusu? Musimy zrozumieć, że cena luksusowego jacuzzi z czegoś się bierze. Pytanie brzmi z czego?

Za co tak naprawdę płacisz w ekskluzywnym jacuzzi?

No właśnie – tak naprawdę cena luksusowego jacuzzi bierze się głównie z dwóch pierwszych aspektów omówionych wyżej, czyli jakości wykonania, podzespołów i materiałów oraz całego systemu hydroterapii. Są to po prostu wanny wyposażone w najlepszy osprzęt.

To one stanowią 90% kosztu produkcji, a pozostała kwota to właśnie owe dodatki. Bardzo często zdarza się, że klienci mówią, że nie potrzebują tych dodatków, bo różnica w stosunku do niższej serii cenowo jest zbyt wysoka. Jest to mylne przeświadczenie, bo tak naprawdę za różnicą cenową idzie jakość w tych dwóch najważniejszych sferach, a dodatki… są dodatkowe.

W najbardziej luksusowych jacuzzi grzałki odpowiedzialne za odpowiednią temperaturę wody są wykonane z tytanu, a nie stali i to robi właśnie koszt, a nie dodatkowe diody ledowe, które można wrzucić nawet do dżakuzi z Internetu za 10 tys. zł.

Niestety jeśli myślimy, że to właśnie dodatki stanowią o luksusie i mamy jacuzzi ogrodowe za 10 tys. zł i za 100 tys. zł, a oba tak samo się świecą, to czy oba są równie luksusowe?

Dlaczego większość wanien spa na rynku opisywanych jest jako ekskluzywne?

Niestety jest to kwestia marketingu, każdy producent i dealer chce sprzedawać jak najwięcej, a temu pomaga budowanie wartości produktu. Nie ma oficjalnej skali luksusu – więc to co dla szefa dużej firmy będzie przeciętną wanną spa, dla młodego przedsiębiorcy może być wcieleniem luksusu.

Nikt nie może więc zabronić nazywania wanny spa za 20 tys. zł wanną ekskluzywną czy luksusową. W porównaniu do „dżakuzi dmuchańca” to też na pewno skok jakościowy. By więc rozpoznawać naprawdę luksusowe jakuzzi ogrodowe, pamiętając, że nie wszystko widać gołym okiem (np. wspomniana tytanowa grzałka) musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Nie daj się nabrać – zapomnij na chwilę o dodatkach

Mieliśmy już setki takich klientów – ktoś im zakręcił w głowie, kupili więc „luksusowe jakuzzi”, bo miało dużo świateł, czy wbudowane głośniki i bluetooth. To niestety trochę tak jakby kupili „luksusowe” auto np. Skodę Fabię, ale z takim radiem z bluetooth czy pięknymi kołpakami i dywanikami kolorowymi, że aż dech zapiera w piersi…

Wygląda ładnie, świeci jak trzeba, tylko masaż jakiś taki nie do końca, a osprzęt mocno awaryjny. Dodatkowo płacą dużo więcej za prąd, co trzymając się porównania, sprawia, że Ford Mustang (prawdziwe luksusowe jacuzzi) pali mniej niż Skoda Fabia (podróbka elitarnego jacuzzi).

najlepsze jacuzzi na taras

Patrz na cenę…

Czytasz ten artykuł więc już wiesz, że naprawdę luksusowe, czy elitarne jacuzzi powinno katalogowo (bez rabatu dla klienta) kosztować od 100 do 140 tys. zł. Wtedy, wracając do pierwszego akapitu, to rzeczywiście jest jakuzzi „nie dla każdego”, czyli dosłownie – EKSKLUZYWNE.

To gwarant tego, że kupujesz produkt gdzie sam sprzęt i wykonanie to najwyższa klasa i nie zawiedziesz się na nim przez wiele lat użytkowania. Twoje ciało odczuje zaś prawdziwą różnicę.

i prześwietl historię dealera

Jest jednak druga strona medalu – od czasu do czasu pojawiają się na rynku nieuczciwi dealerzy, albo nazywając rzeczy po imieniu oszuści, którzy sprzedają jakościowo prymitywne jacuzzi w cenie tych z najwyższej półki. Liczą właśnie na to, że klienci pomyślą, że skoro jest drogie to na pewno jest dobre. Co można wtedy zrobić?

Najlepiej sprawdzić opinie o dealerze w Internecie, jeśli wyglądają podejrzanie, np. nie mają zdjęć, są anonimowe albo w ciągu kilku miesięcy doszło kilkadziesiąt opinii, to powinna Ci się włączyć lampka ostrzegawcza.  Co jakiś czas pojawiają się nowe „salony”, które sprzedają przez Internet dużo i tanio, a kiedy sprzęt zaczyna się psuć, to po firmie nie ma śladu…

Tak powinny wyglądać opinie dobrego dealera – kliknij tutaj, by rzucić na nie okiem.

Sprawdź też producenta!

Najlepsi producenci produkują kilkadziesiąt tysięcy wanien spa rocznie, będąc w branży od kilkudziesięciu lat. Marka Sundance Spas, którą mamy w ofercie to jedna z najstarszych firm na świecie – produkują jacuzzi od 45 lat i stanowią punkt odniesienia dla konkurencji. Są też inne firmy o całkiem niezłej renomie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie kupisz wanny z hydromasażem od nas, to wolimy żebyś kupił od solidnej konkurencji niż dał się omotać hochsztaplerom. Pamiętaj, że możesz do nas zadzwonić i zapytać o opinię, pogadać o różnicach.

Nie wierz w bajki „u nas jest to samo, może nawet lepsze, ale dwa razy taniej”

Jest uniwersalne prawo handlu – dostajemy to, za co płacimy. Płacisz mało, dostajesz mało. Nikt dobrowolnie nie obniży ceny tylko po to, by sprzedawać tanio. Oczywiście czasami są jakieś akcje promocyjne, ale to też inna bajka. Bądź czujny, kiedy ten stosunek ceny do jakości wygląda podejrzanie.

Ile wynosi „próg bólu” dla wanien spa z najwyższej półki?

Naszym zdaniem nie można mówić o ekskluzywnych jakuzzi tańszych niż 80 tysięcy złotych. Nie mają one opatentowanego systemu hydroterapii, opatentowanej pompy cyrkulacyjnej i systemu oczyszczania wody, nie mają tytanowej grzałki, czy wreszcie porządnej niecki – i można by wymieniać długo dalej, ale nie ma sensu, bo chyba już rozumiesz, o co nam chodzi.

luksusowe jacuzzi całoroczne

Czy warto zainwestować w luksusowe jacuzzi?

Odpowiemy pytaniem na pytanie, a czy warto inwestować w luksusowe samochody? Przecież wspomnianą Fabią też dojedziemy, gdzie trzeba. Auta są u nas jednak mocniej zakorzenione w kulturze jako coś, co trzeba mieć. Dlatego wielu naszych klientów przyjeżdża do nas autami za 300-500 tysięcy złotych, a bardzo długo waha się, czy dołożyć 20 tys. zł do luksusowego jacuzzi ogrodowego.

Wanny spa w wielu aspektach nie są podobne do samochodów

Auta były „od zawsze”, a jacuzzi w Polsce dopiero od około 20-30 lat. Nie jesteśmy jeszcze jako rynek na tyle dojrzali by doceniać zalety które da nam jacuzzi, a nie da nam ich najdroższe auto:

💧 Lepszy sen, a co za tym idzie więcej energii na co dzień, szybsza regeneracja ciała.

💧 Uwolnienie stresu, dzięki czemu mamy lepszą koncentrację i efektywność pracy, a nawet seks.

💧 Poprawa metabolizmu i krążenia krwi (wiemy też od niektórych klientów, że mają lepsze ciśnienie).

💧 Wyraźnie lepsze samopoczucie na co dzień, bycie po prostu zrelaksowanym.

💧 Pozytywny wpływ na sprawność fizyczną, dzięki rozluźnieniu mięśni, odciążeniu stawów czy ścięgien.

Ile razy zmienisz auto w czasie używania jednego naszego jacuzzi?

To pytanie ma zobrazować problem postawiony w poprzednim akapicie. Pewnie nie zastanawiałeś się, że używając jedno luksusowe jacuzzi przez 15 lat, a pewnie nawet i dłużej, w międzyczasie kilkukrotnie zmienisz auto. A przecież są to dużo droższe produkty.

Odrobina luksusu wcale nie taka droga…

Pobawmy się w prostą matematykę: ekskluzywne jacuzzi przy cenie 120 tysięcy złotych to rocznie tylko 8 tysięcy złotych przy użytkowaniu przez 15 lat. Miesięcznie to 666 złotych. A jeśli masz 5-osobową rodzinę, to ten koszt powinieneś właściwie podzielić przez 5, bo przecież cała rodzina będzie się cieszyła wspólnymi chwilami spędzonymi w rodzinnym ekskluzywnym jacuzzi. Spójrz na powyższe korzyści i zastanów się sam, czy warto zafundować je sobie i swoim bliskim…w swoim spa.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas