Okrągłe jacuzzi czy kwadratowe?

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > technika > Okrągłe jacuzzi czy kwadratowe?

okrągłe jacuzzi całoroczne

Okrągłe jakuzzi – to kolejny po zagłębianiu wanny spa tekst, w którym przyjrzymy się konfliktowi funkcjonalności z estetyką. Skąd w klientach to zainteresowanie właśnie tym kształtem? Z jednej strony część klientów przed zakupem porządnego, całorocznego jakuzzi używa tzw. dmuchańców, które właśnie mają okrągły kształt. Z drugiej strony to także bardzo kuszące oko rozwiązanie dla architektów i projektantów. Jak to jednak wygląda z perspektywy ergonomii? Przekonajmy się!

Nim jednak weźmiemy się za „wałkowanie” plusów i minusów okrągłych wanien spa, w ramach ciekawostki możemy zerknąć na model Denali z naszej oferty, które do niedawna było jeszcze dostępne. Sundance Spas zrezygnował jednak całkowicie z produkcji tego modelu. Była to dobra decyzja oparta na zrozumieniu potrzeb klienta i osiągnięciu maksymalnym korzyści praktycznych.

W okrągłym jacuzzi zabraknie Ci „luzu”

Najważniejszą cechą okrągłego jakuzzi jest to… że jest okrągłe! To tak naprawdę zmienia wszystko, bo wpływa na kształt niecki. Nie da się zaś w okrągłej niecce wyprofilować siedzisk pod kształt naszych pleców, by nasze ciało mogło zająć wygodną postawę, w której masaż rzeczywiście rozluźnia mięśnie. Pamiętajmy, że bez rozluźnionej postawy nawet w najdroższej wannie się nie odprężymy. To właśnie ten aspekt sprawia, że siadając na siedzisku, dysze masują to miejsce, do masażu którego zostały stworzone. W dobrze wyprofilowanym siedzisku trochę niejako siłą jesteśmy zmuszeniu zająć właściwą pozycję.

Wygoda w okrągłym jacuzzi jaka jest każdy widzi…

Zobaczmy teraz w jaki sposób siedzi się w okrągłym jakuzzi. Jak widać, nie bardzo można się w nim porządnie rozłożyć, ciało cały czas jest spięte, a jeśli chcemy mieć wygodę, to niemal półleżymy. A przecież tam nie ma leżanki! Przy okazji, jeśli zastanawiamy się nad balią ogrodową, to musimy być świadomi, że te okoliczności są dokładnie takie same ze względu na kształt balii.

Zobaczmy, ile miejsca zajmuje tutaj prezenter, nogi ma oparte o siedzisko z drugiej strony, a ręce rozłożone tak, że komfortowo nikt już obok nie usiądzie. Z czego to wynika? Oczywiście z matematyki.

Królowa nauk tłumaczy krągłości jakuzzi ogrodowego

Wyobraźmy sobie, że mamy 2 metry wolnej przestrzeni na użytek jakuzzi. Wartości oczywiście są umowne, by ułatwić zobrazowanie tego problemu. Wstawiając jakuzzi 2 m x 2 m używamy całej przestrzeni, natomiast okrągłe jakuzzi wykorzysta jedynie w przybliżeniu ¾ tej przestrzeni. Chcąc mieć taką samą przestrzeń w środku, miesilibyśmy użyć jakuzzi o przekątnej 2.26 cm.

Spójrzmy na nasz stary katalog, z właśnie okrągłym Denali, zwłaszcza na parametry. Przy średnicy 2 m ma pojemność średniego napełnienia na poziomie jedynie 908 litrów wody. Jakuzzi mające wymiary 214 cm w kwadracie, model Edison to już 1325 litrów, o 45% więcej przestrzeni w środku!

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas