Najchętniej wybierane przez klientów – jacuzzi 4-osobowe

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > zakup jacuzzi > Najchętniej wybierane przez klientów – jacuzzi 4-osobowe

jacuzzi 4 osobowe

Najczęściej wybierane – jacuzzi 4-osobowe

4-osobowe jacuzzi cieszą się sporym zainteresowaniem. Te modele wanien spa są bardzo popularne ponieważ łączą ze sobą funkcjonalność większych modeli i cięgle nie tak duże gabaryty. Nie bez powodu w tym segmencie jacuzzi mamy też jeden z największych wyborów jak chodzi o poziom wyposażenia, który oferują poszczególne serie. W tym artkule się temu przyjrzymy.

Czy małe jacuzzi ogrodowe się opłaca?

4-osobowe jacuzzi ogrodowe

O tym, czy wybór małego, 2-osobowego jacuzzi jest dobrym pomysłem pisałem w tekście Czego nie oferuje 2-osobowe jacuzzi ogrodowe. Poruszam tam wiele aspektów związanych z wyborem małej, 2-osobowej wanny (niestety są to głównie pewne ograniczenia).

Wanny 4 osobowe czy 4 stanowiskowe?

Zanim przejdziemy do meritum, mam ważną uwagę dotyczącą samego nazewnictwa. Przyjęło się, że szukamy jacuzzi n-osobowego, choć to trochę mylne pojęcie. Klienci tym samym mają na myśli to ile maksymalnie osób może w jednym czasie korzystać z kąpieli w jacuzzi do ogrodu (np. wanny 4 osobowe).

Myślimy o tym wtedy, gdy głównym celem zakupu i korzystania z jacuzzi jest czynnik socjalny. A zatem spędzanie czasu z rodziną, z dziećmi, z przyjaciółmi, czy znajomymi w wannie spa podczas kąpieli. Tymczasem okazuje się, że z reguły z jacuzzi najchętniej korzystamy w parach lub pojedynczo. 80% czasu spędzamy tam w liczbie 2 lub 1 osoby, a tylko 20% użytkowników ogrodowego spa robi bardziej „rodzinnie.”

Założenie „przed zakupem” jacuzzi, realia „po zakupie”

Przed zakupem klienci zakładają, że będą korzystać z hydroterapii w szerszym gronie, a po dostawie i uruchomieniu rzeczywistość to weryfikuje. W efekcie korzystają jednak w mniej licznym gronie. Kąpiel w jacuzzi staje się bardziej prywatna, intymna, osobista. Okazuje się, że dzieciaki nie do końca chcą siedzieć w wannie spa z rodzicami. Albo, że my wolimy dzielić ten czas z partnerem czy partnerką, a nie koniecznie z kumplami. Przed zakupem stawiamy na rodzinność, po zakupie wybieramy relaks!

Dlatego kiedy chcemy wybrać jacuzzi całoroczne powinniśmy się kierować raczej tym ile stanowisk masujących oferuje. I tu płynnie przechodzimy do zmiany nazewnictwa. Zamiast n-osobowe, lepiej skupiać się na tym ile ma stanowisk hydromasażu (n-stanowiskowe).

Dlaczego to jest ważne? Bo wtedy skupiamy się maksymalnie na benefitach ze zróżnicowanego, bogatego hydromasażu. Przestajemy myśleć w kategoriach, że jak dla pary, to wystarczy jacuzzi 2-osobowe. Nie narzucamy sobie tego przekonania, które w efekcie odbiera szereg możliwości.

Klienci szukający jacuzzi, zwłaszcza gdy wiedzą że będą korzystali tylko w dwie osoby, kierując się kryterium „osobowości” jacuzzi pytają: po co mi więcej? Dla nich szczególnie jest kolejny akapit!

Minimalna ilość miejsc w wannie spa dla najlepszej hydroterapii

Aby hydromasaży była naprawdę dobry, zróżnicowany i jacuzzi ogrodowe dawało opcje dostosowania go do naszych aktualnych potrzeb warto postawić na minimum 4 stanowiska masujące. Czyli rozejrzeć się co oferują nam średniej wielkości jacuzzi 4-stanowiskowe.

Zróżnicowane siedziska i rotacyjność

Kluczowe jest sprawdzenie, czy nasze jacuzzi podgrzewane oferuje siedziska różniące się kształtem, układem, liczbą i rozmieszczeniem dysz. Dokładnie opisujemy to w artykule o jakości hydromasażu (spoiler: liczba dysz nie jest najistotniejsza).

a minimalna ilość stanowisk pozwala również na komfortową rotację między siedziskami. Po pierwsze w aspekcie samej przestrzeni w wannie. W wannach małych tego miejsca jest znacznie mniej i już sama zmiana siedzisk może być kłopotliwa.

Ograniczona przestrzeń, mniej miejsca

Gdy producent chce zmieścić jaką ilość siedzisk w jacuzzi, przy zachowaniu małego gabarytu dla kompaktowego spa, to odbywa się to kosztem przestrzeni w samej niecce. Wszystko trzeba tam upchnąć (siedziska, zagłówki dysze, filtrację wody) na poziomie niecki. Cały osprzęt (płyta główna, pompy) trzeba schować między niecką a obudową. To powoduje, że w środku robi się naprawdę ciasno.

Wybór siedzisk – wasze preferencje

Pamiętajmy, że nie każde siedzisko musi nam odpowiadać. Zwykle klienci mają swoje ulubione siedziska (1), drugie ulubione siedzisko (1), a kolejne (2) które są po prostu OK. Choć może się zdarzyć, że jakieś siedzisko nie przypadnie nam do gustu.

Przy rotacji na siedziskach w w takiej wannie spa zawsze będziemy siedzieli na siedzisku które jest co najmniej OK. Bo jeśli trafi się nawet takie jedno słabsze naszym zdaniem, to mamy do wyboru 3 inne. W przypadku wanien z dwom siedziskami jest znacznie większe ryzyko, że któreś siedzisko nie będzie nam pasowało. Wtedy praktycznie jesteśmy skazani na jedno miejsce masujące…Mając to na względzie, może się okazać, że to jedno miejsce masujące dość drogo kosztuje!

Minimalna ilość miejsc do hydromasażu, którą określamy na poziomie 4, zapewni również optymalny czas kąpieli w wannie spa. Sesja 40-60 minut wystarczy dla rozluźnienia mięśni, odprężenia ciała, zminimalizowania napięcia. Można zrobić jedno okrążenie po siedziskach, po 10-15 minut na każdym.

Pamiętajcie proszę, że nie zalecamy spędzania całego czasu w jednym miejscu, aby nie stymulować tych samych mięśni w ten sam sposób przez 60 minut!

Gdy masz zbyt mało miejsca na wannę spa

jacuzzi do ogrodu - Wałbrzych - Total Spa

Jedna z naszych Klientek zastanawiała się nad zakupem jacuzzi na taras. Miejsce w którym je zaplanowała zawężało ciąg komunikacyjny z drzwi tarasowych na ogród. W pierwszej wersji chciała zrezygnować z wanny o większej ilości stanowisk, na taką z mniejszą ilością siedzisk i mniejszych gabarytach.

Na szczęście udało nam się ją przekonać, by nie rezygnowała z bogatszych możliwości, jakie daje większa wanna spa (zróżnicowany hydromasaż, więcej miejsca w środku). Pani Joanna znalazła inne miejsce w ogrodzie, gdzie mogła zaaranżować jacuzzi ogrodowe z dużą korzyścią dla siebie i wszystkich domowników.

Dlatego zachęcamy Was do tego, aby nie dać się ograniczeniom miejscowo-przestrzennym. Czasem jacuzzi ogrodowe ląduje w zupełnie innym miejscu niż początkowo zakładaliście i wychodzi to lepiej niż mogliście sobie wymarzyć.

Dlaczego warto dopłacić do minimum 4 miejsc?

Każda wanna dwuosobowa to 1 sztuka sprzętu, jakuzzi „4-osobowe” to też jedna sztuka sprzętu. Każde z tych jacuzzi musi mieć nieckę, ramę, pompy filtracyjne i pompy hydromasażu, panel sterowania itd. Do czego zmierzam?

To są koszty wspólne, które ponosi producent dla wyprodukowania 1 jednostki sprzętu, niezależnie od wielkości. Jeżeli podzielimy cenę urządzenia przez ilość siedzisk masujących to okaże się, że jedno siedzisko w jacuzzi czterostanowiskowym wychodzi znacznie taniej niż w takim dwustanowiskowym.

Koszty utrzymania jacuzzi większego (4 stanowiska) są większe niż mniejszego (2 stanowiska), ale ta zmiana nie jest proporcjonalna. Pomiędzy wanna mniejszą, a większą jest mała dopłata, a kolosalna różnica w użytkowaniu!

Jacuzzi na 4 osoby – najlepsze aranżacje

Poniżej prezentujemy kilka aranżacji jacuzzi z 4 siedziskami masującymi. Mam nadzieję, że zainspiruje Was to do ciekawego zaplanowania swojej własnej ogrodowej strefy spa.

jacuzzi na taras - 4-osobowe

4-osobowa wanna spa

A jeśli jacuzzi ogrodowe dla 4 osób to wciąż za mało, warto przeczytać artykuł o królowych wanien spa – jacuzzi 6 osobowych.

4 stanowiskowe jacuzzi – pełna oferta, do wyboru do koloru

Tak jak wspominałem powyżej wanny z 4 siedziskami są na tyle popularne, że bez trudu można wybrać coś zarówno z Serii Klasycznej, z Serii Premium, czy Serii Ekskluzywnej. Każdy poszukujący jacuzzi na ogród znajdzie tu coś dla siebie. Relaks jest w zasięgu ręki. Chętnie porozmawiam z Wami na temat waszego projektu!

Więcej ciekawych treści o jacuzzi ogrodowym na naszym kanale na YouTube

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas