Jacuzzi 6 osobowe – relaks w rozmiarze XL

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > zakup jacuzzi > Jacuzzi 6 osobowe – relaks w rozmiarze XL

6 osobowe jacuzzi ogrodowe – wielofunkcyjna wanna spa

Kiedy zgłębiamy tematykę wanien spa poznając ich gabaryty, czy wymiary jacuzzi okazuje się, że dokładając kilkanaście centymetrów z każdego boku możemy mieć naprawdę duże spa. Rozmiar nie wszędzie ma znaczenie. Jednak akurat w świecie jacuzzi duży może więcej. Przekonajmy się dlaczego jacuzzi 6 osobowe to królewski rozmiar.

Mniejsi poprzednicy

Z lektury wcześniejszych artykułów: jacuzzi ogrodowe 2-osobowe, jacuzzi domowe 4 osobowe, mogliście dowiedzieć się o plusach i minusach mniejszych wanien spa. Rekomendujemy wannę 4 stanowiskową, jako absolutne minimum dla bardzo dobrej jakości hydromasażu. Jednak w wannie spa na 6 osób robi się bardzo ciekawie. Co daje 6 osobowe jacuzzi ogrodowe?

Jacuzzi ogrodowe na 6 osób – najważniejsze zalety

1) Niesamowita przestrzeń wewnątrz niecki

Wanna z 6 siedziskami, lub 4 siedziskami i 1 leżanką to propozycja idealna dla wielbicieli luzu. Te dodatkowe centymetry w wymiarach zewnętrznych przekładają się na znacznie większą ilość miejsca w niecce.

To pozwala na: nieskrępowane niczym ruchy podczas zmiany stanowisk masujących; możliwość wyboru bliskości, gdy zależy nam na intymności i czułościach; lub wprost odwrotnie – możliwość indywidualnego relaksu, gdy potrzebujemy nieco dystansu od innych korzystających z kąpieli. To Wasza decyzja, bo macie przestrzeń w dużej wannie spa, o wykorzystaniu której sami decydujecie dowolnie, w zależności od humoru, nastroju, czy towarzystwa. Nie jesteście na nic skazani…prawdziwa wolność wyboru!

To również komfort korzystania z jacuzzi dla ludzi słusznej postury i ponadprzeciętnych rozmiarów. Koszykarze i siatkarze będą mieli więcej miejsca na nogi. Bokserzy wagi ciężkiej i zapaśnicy sumo będą mieli więcej miejsca na…wszystko.

2) Bogactwo hydromasażu

Jacuzzi 6-stanowiskowe to przede wszystkim bardzo urozmaicony hydromasaż. Mamy do czynienia z aż 6 stanowiskami w przypadku wanny spa bez leżanki, lub 4 siedziskami i jedną leżanką, czyli minimum 5 stanowiskami masującymi.

Każde stanowisko jest inne. Różnią się między sobą ilością, układem i rodzajem dysz. Każde stanowisko inaczej stymuluje nasze mięśnie proponując kompleksową hydroterapię. Ta mnogość opcji w naturalny sposób wydłuża również pojedynczą sesję w wannie spa bez potrzeby korzystania z któregoś stanowiska więcej niż raz. Jeśli przyjmiemy, że średni czas przebywania na jednym stanowisku to 10-15 minut, to możemy zafundować sobie seans terapeutyczny, który może potrwać 60-75 minut i ani przez chwilę nie powieje monotonią.

Używając naszego ulubionego porównania, to jak zamówienie wykwintnego posiłku w najlepszej restauracji, składającego się z przystawki, zupy, 2-3 dań głównych i deseru…zamiast 2 kg gryczanej, którą serwują modele o 4 siedziskach wyposażonych w 1000 identycznych dysz.

Gdy mamy do dyspozycji 6 stanowisk masujących to trzeba je jakoś zasilić. Więżę się to z wyposażeniem mini basenu spa w porządny osprzęt (pompy, orurowanie, sterowniki) i często selektory masażu. To specjalne pokrętła, które pomagają przerzucić siłę masażu pomiędzy siedziskami lub rozdzielić ją na kilak siedzisk. To jedna z korzyści posiadania większej wanny – więcej możliwości.

3) Większa pojemność zacieśnia więzy rodzinny czy koleżeńskie

To właśnie te większe wymiary i więcej miejsca sprawiają, że nasze domowe jacuzzi może stać się centrum spotkań towarzyskich. Możemy razem z naszą rodziną i przyjaciółmi przyjemnie spędzać czas racząc się chłodnymi napojami. Korzystać z pięknej pogody i lekko chłodniejszej wody w sezonie letnim oraz ciepłych kąpieli w sezonie jesienno-zimowym. To wszystko bez ścisku i obijania się łokciami, na pełnym komforcie.

4) Najlepszy stosunek cena/siedzisko

Pewne koszty wyprodukowania jacuzzi zwiększają się wraz z jego rozmiarem (koszty materiału) i ilością stanowisk masujących, ale nie zwiększają się proporcjonalnie. Co to oznacza? Że 6-osobowe jacuzzi z Serii Klasycznej nie będzie droższe o 50% od 4-osobowego jacuzzi tej samej serii. Przecież jedno i drugie wymaga takiej samej płyty głównej, czy grzałki. A co za tym idzie uzyskujemy najkorzystniejszy stosunek cena/siedzisko oraz ceny w przeliczeniu na korzystającego użytkownika.

Jacuzzi ogrodowe 6 osobowe – minusy

1) Kształt niecki

Ze względu na układ siedzisk w tej wielkości wanien dominuje niecka kwadratowa. Jest ona najbardziej optymalna dla 6 stanowiska masujących. Z pełną swobodą producenci mieszczą w tym gabarycie zarówno same siedziska, jak i siedziska z leżanką. Dla niektórych klientów może być to jednak minus ze wzglądu na kwestię ustawienia wanny spa w pewnym konkretnym miejscu na tarasie.

2) Rozmiar wanny

Dla niektórych klientów ten rozmiar 226 cm x 226 cm może być już za duży. Zwłaszcza jeśli przewidzimy dodatkowo dostęp serwisowy, miejsce na schodki czy miejsce na obsługę pokrywy termicznej. Mniejsza wanna może być w sam raz, ta większa już trochę na styk. Jeśli jednak rozmiar wanny nie jest problemem, to z pewnością warto ją rozważyć.

3) Wyższe koszty zakupu wanny z 6 miejscami masującymi

Trzeba o tym napisać. Większe jacuzzi ogrodowe z tej samej klasy wyposażenia kosztują więcej w zakupie. Po prostu dopłacamy w podwyższonym koszcie materiału, ilości osprzętu i czasu pracy na zmontowanie i sprawdzenie większej gabarytowo wanny spa. O ile więcej? Tu ciekawostka. Pomimo tego, że ilość siedzisk wzrasta o 2, czyli o 50%, to cena wanny 6 osobowej w stosunku do wanny 4 osobowej nie wzrasta o 50%. Wzrost ceny wynosi średnio 15-20%.

4) Trochę wyższe koszty utrzymania jacuzzi

Do takiej wanny z 6 stanowiskami masującymi siłą rzeczy wchodzi więcej wody. A ciepła woda kosztuje. Trzeba proporcjonalnie aplikować ciut więcej chemii (większa objętość wody). Minimalnie większe lustro wody i powierzchnia parowania, to również troszkę większe środki na podgrzewanie wody w trakcie użytkowania. Jak również minimalnie większe koszty nagrzania wody przy jej wymianie.

Te koszty jednak nie rosną proporcjonalnie. To znaczy, że takie samo korzystanie z wanny 6 osobowej nie kosztuje o 50% więcej niż korzystanie w takim sam sposób z wanny 4 osobowej. Wzrost kosztów eksploatacji wynosi 5-10%.

Podsumowanie

Gdy przyjrzymy się wyliczeniom okaże się, że za te 50% siedzisk więcej przychodzi zapłacić wyższą cenę przy zakupie i ciut więcej w eksploatacji urządzenia. Czy biorąc pod uwagę co dokładamy, a co dostajemy (w postaci fenomenalnego relaksu), warto rozważyć wannę 6 osobową? Warto!

Wielu naszych klientów, którzy kupili wannę z 6 miejscami nie wyobraża sobie przesiąść się na wannę mniejszą. Pomimo tego, że najczęściej korzystają z niej we dwójkę! Mamy za to klientów, którzy wybrali „czwórkę” i przyznali, że mogli jednak zdecydować się na większy model.

I to chyba najlepsze podsumowanie tych rozważań. Większą wannę zawsze można zapełnić większą ilością entuzjastów hydroterapii. W drugą stronę, kiedy mamy więcej chętnych niż stanowisk w jacuzzi, zaczyna się robić tłoczno. A przecież nie chcemy, żeby o możliwości skorzystania z relaksującej sesji decydowały zapisy na liście, rezerwacje online, czy gra w zapałki.

Więcej ciekawych treści o jacuzzi ogrodowym na naszym kanale na YouTube

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas