Splash i 680 – czy warto dopłacać do wyższej serii?

Total SPA - wanny jacuzzi > Blog > okazje > Splash i 680 – czy warto dopłacać do wyższej serii?

Kluczowe różnice między serią budżetową, a klasyczną Sundance Spas

Seria Splash

Splash to najnowsza seria zaoferowana klientom Sundance’a. Przyczyn jej wprowadzenia możemy się doszukiwać w zmianach na rynku, jakie dokonały się w ostatniej dekadzie. Wanny jacuzzi coraz częściej znajdują się w zasięgu finansowym większej części społeczeństwa. Nie są już postrzegane jako dobro dostępne jedynie dla „bogaczy”. Oczywiście na te zmiany szybko zareagował rynek, mamy całą masę nowych firm produkujących minibaseny. Możemy je kupić nawet w popularnych marketach budowlanych, poczynając od jacuzzi dmuchanych, po modele posiadające ponad sto dysz i przyciągających oko kształtach. Ceny tych urządzeń zaskakująco zbliżają się do cen renomowanych producentów, nie zawsze jednak wiąże się to z jakością i doświadczeniem producenta, ugruntowanym wieloletnią lub dłuższą obecnością na rynku. Co zrobić, aby nie wydać zbyt dużo, a jednocześnie kupić wartościowy produkt? Odpowiedź poniżej!

Dla kogo seria Splash została zaprojektowana i co oferuje?

To właśnie dla klientów poszukujących budżetowego rozwiązania Sundance wprowadził swoją nową serię. Splash to minibaseny dla tych, którzy zaczynają przygodę z jacuzzi i mając ograniczony budżet, tym bardziej chcą rozsądnie wydać pieniądze na jacuzzi renomowanej firmy.

Co oferuje seria Splash? To przede wszystkim amerykańska wanna, z 5-letnią gwarancją na nieckę i 2-letnią na podzespoły, z ozonatorem i dobrym systemem filtracji. To także gwarancja jakości dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu Sundance’a i pewność, że jak coś się nieszczęśliwie zepsuje to autoryzowany dealer będzie miał dostęp do części zastępczych i proces nie będzie batalią z producentem, a po prostu wizytą serwisanta Sundance Spas.

W cenie chińskiej wanny z marketu budowlanego dostajemy więc amerykańską wannę, idealnie spełniającą się w roli ogrodowej atrakcji wodnej:

  • Chcesz spędzić dobry czas z rodziną? No to Splash!
  • Chcesz atrakcji dla swoich dzieci i ich znajomych? No to Splash!
  • Chcesz z przyjaciółmi uraczyć się „sokiem z gumijagód” w trakcie party w ogrodzie? Splash
  • Romantyczny wieczór z sympatią, przy nastrojowych odgłosach wodospadu i klimatycznie podświetlonej wodzie? Splash!

Za co dopłacę więc w serii 680?

Za więcej możliwości! Klasyczna seria Sundance’a to już zupełnie inna liga, przede wszystkim w kwestii hydroterapii i masażu. Seria Splash posiada jedynie dwa rodzaje dysz, zaś seria 680 nawet siedem rodzajów dysz! Dodatkowo urządzenia z tej serii mogą być wyposażone w selektory masażu, które pozwalają przerzucać siłę masażu pomiędzy siedziskami. Wszystkie zaś modele tej serii posiadają możliwość regulacji siły masażu pokrętłami dopowietrzenia.

Wygoda i komfort w wannie jacuzzi

Istotna jest także kwestia wygody. Porównując urządzenia z tych dwóch serii dedykowane dla 6 osób, obie z leżanką, widać różnicę w wielkości, 16 cm dłuższych boków daje sumarycznie 256 cm kwadratowych przestrzeni więcej, sprawiając, że na każdym siedzisku możemy cieszyć się większym komfortem. W tym wypadku rozmiar ma znaczenie, ponieważ dzięki dodatkowej przestrzeni w serii 680 leżanka rzeczywiście umożliwia swobodne wyciągnięcie się, zaś w serii Splash będzie to pozycja bardziej półsiedząca.

Utrzymanie wody w jakuzzi ogrodowym

Czystość wody to także rzecz godna uwagi – w serii 680 lepszy system filtracji i dezynfekcji wody (żarnik UV) sprawdzi się, jeśli będziemy często korzystać z jacuzzi, przykładowo co drugi dzień, lub jeśli przez wannę w krótkim czasie przewijać się będzie dużo osób.

Warunki gwarancji na całoroczne jacuzzi

Wreszcie kwestie wykonania i gwarancji. Klasyczna seria 680 bazuje na niecce wykonanej z opatentowanego materiału, identycznej jak w wyższych seriach: luksusowej i premium. Możliwość przedłużenia gwarancji na podzespoły, której nie ma w serii Splash, to także duża zaleta.

Rzeczywista różnica w cenie tych wanien spa

Różnica w cenach urządzeń z obu serii to około 10 do 15 tysięcy złotych, warto jednak pamiętać, że wanna jacuzzi to zakup na wiele lat, co najmniej 10 do 15 lat. Stosując prostą matematykę możemy wyliczyć, że seria 680 to średnio tysiąc złotych rocznie więcej. Zyskujemy za to jednak bardzo dużo, zwłaszcza w kwestii jakości hydromasażu przeskok jest kolosalny. Przy tak niskiej różnicy cenowej w rozliczeniu wieloletnim powinniśmy zatem zmienić pytanie: zamiast, czy opłaca się dopłacać do serii 680 – a gołym okiem widać, że opłaca, zapytać, kiedy warto rozważyć pozostanie przy Splashu?

Kiedy więc warto przejść z serii Splash na 680?

Jeśli dysponujemy mniejszym budżetem, a mimo to chcemy kupić markowe urządzenie wysokiej jakości, jeśli naszym głównym priorytetem jest stworzenie atrakcji w ogrodzie dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół – wtedy Splash będzie dobrym wyborem. Dodatkowym atutem jest to, że mimo upływu wielu lat nasze jacuzzi powinno działać bez zarzutu, a jeśli coś się stanie, to kompetentny serwis szybko przywróci nasz minibasen do pełnej sprawności.

Natomiast jeśli dołożenie 10 tysięcy złotych nie wywróci naszego domowego budżetu do góry nogami, to w serii 680 będziemy cieszyć się wszystkimi powyższymi zaletami, a dodatkowo otrzymamy urządzenie z nieporównywalnie lepszym hydromasażem, wyższymi standardami czystości wody, posiadające rozwiązania konstrukcyjne wspólne z seriami luksusowymi. W obu przypadkach otrzymujemy więc jakościowo świetny produkt, warty swojej ceny, nieporównywalny pod względem stosunku jakości i ceny z większością produktów na rynku. W obu przypadkach niemal pół wieku doświadczenia Sundance’a gwarantuje, że będziemy zadowoleni. Nie da się ukryć jednak, że zadowolenie z wanny z serii 680 na pewno będzie większe.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami ds. relaksu

Zadzwoń do nas – 537 810 930 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz wpisy na blogu

Total Spa Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 537 810 930, e-mail: kontakt@totalspa.pl

jacuzzi na zewnątrz | jacuzzi ogrodowe całoroczne | chemia do jacuzzi | Sundance Spas